RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Rekordowe straty Amerykanów w Iraku

Publikacja: Poniedziałek, 30 października (07:47) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W październiku w Iraku zginęło już stu amerykańskich żołnierzy. To najkrwawszy miesiąc w tym roku dla sił USA.

Setny żołnierz USA zginął wczoraj w walkach w prowincji Anbar. Od początku interwencji w marcu 2003 roku były tylko trzy miesiące, kiedy Amerykanie stracili więcej żołnierzy: styczeń 2005 - 107, kwiecień 2004 - 135 i listopad 2004 - 137. W sumie amerykańskie straty wynoszą 2813 zabitych żołnierzy.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: