W sumie od początku roku z krajowych salonów dilerskich wyjechało 239,6 tys. nowych aut. Gdyby taki wynik potwierdziły oficjalne dane, oznaczałoby to wzrost w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku o 1,7 proc.
Krajowa branża motoryzacyjna przypomina jednak, że dobra sprzedaż we wrześniu i poprzednich miesiącach to efekt reeksportu aut, głównie do Niemiec.