RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Rekordowa sprzedaż aut we wrześniu

Publikacja: Wtorek, 6 października (06:12) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

We wrześniu z salonów dilerskich wyjechało 24,96 tys. samochodów osobowych - pisze "Puls Biznesu", który dotarł do nieoficjalnych danych, dotyczących sprzedaży nowych aut. To najlepszy wynik od pięciu lat.

W sumie od początku roku z krajowych salonów dilerskich wyjechało 239,6 tys. nowych aut. Gdyby taki wynik potwierdziły oficjalne dane, oznaczałoby to wzrost w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku o 1,7 proc.

Krajowa branża motoryzacyjna przypomina jednak, że dobra sprzedaż we wrześniu i poprzednich miesiącach to efekt reeksportu aut, głównie do Niemiec.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: