RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Rapacki będzie nadzorował Policję, BOR i Straż Graniczną

Publikacja: Piątek, 16 listopada (13:02) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Generał Adam Rapacki w przyszłym tygodniu obejmie funkcję wiceministra spraw wewnętrznych, zajmie się nadzorem nad policją, Strażą Graniczną i Biurem Ochrony Rządu - ustalili reporterzy RMF FM.

Rapacki potwierdził nam że zgodził się na wejście do rządu. Zapowiedział, że nie zamierza na razie zmieniać komendanta głównego policji. Przychodzę, by uspokoić sytuację w całym resorcie - dodał generał.

Rapacki był twórcą Centralnego Biura Śledczego, zastępcą Komendanta Głównego. Odwołany za czasów SLD za ujawnienie afery starachowickiej. Na emeryturę wysłała go już prawicowa ekipa w MSWiA.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: