Mecz Radwańskiej z Pionkową rozpoczął się wczoraj wieczorem. Polka wygrała pierwszego seta 7:5, ale w drugim, przy stanie 5:5, mecz przerwano ze względu na zapadający zmrok. Wcześniej, w pierwszej rundzie, Polka pokonała 7:5, 6:4 Białorusinkę Wiktorię Azarenkę.
Kolejną rywalką Radwańskiej będzie zwyciężczyni meczu pomiędzy Tamarine Tanasugarn z Tajlandii i Japonką Shinobu Asagoe.
Radwańska, która przed rokiem wygrała Wimbledon w kategorii do 18 lat, zadebiutowała w seniorskim Wielkim Szlemie dzięki "dzikiej karcie" przyznanej przez organizatorów na prośbę Polskiego Związku Tenisowego. Przed dwoma tygodniami triumfowała w innym wielkoszlemowym turnieju juniorek - Roland Garros.