RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Rachunki na poczcie zapłacimy kartą. Bez prowizji

Publikacja: Wtorek, 3 lutego (16:20) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Opłaty za rachunki na poczcie bez gotówki? To będzie możliwe - dowiedział się reporter RMF FM. Poczta kończy właśnie przygotowania do wprowadzenia płatności kartą i to bez prowizji. Do tej pory taką możliwość mieli jedynie klienci banku należącego do Poczty Polskiej.

Negocjacje dobiegają już końca. Gra toczy się głównie o wspomnianą prowizję, którą Poczta, a nie klienci, będzie opłacić operatorowi. Umowa zostanie podpisana w ciągu kilku tygodni. Poczta stara się w ten sposób uciec depczącej po piętach konkurencji. Do tej pory na poczcie płaciło się głównie gotówką, co w XXI wieku jest nieco archaiczne.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: