RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Psychologowie strajkują

Autor: Publikacja: Środa, 30 stycznia (19:17) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Bezterminowy strajk rozpoczęło dziś 60-cioro psychologów i terapeutów z łódzkiego szpitala imienia Babińskiego. Oznacza to, że bez opieki pozostaje około 30-tu pacjentów na oddziale leczenia uzależnień i drugie tyle osób, które poza szpitalem korzystają ze wsparcia terapeutów.

Chorzy stopniowo są wypisywaniu z oddziału, a jedyną szansą na uzyskanie pomocy będzie prywatna wizyta. Nie mają też komu powiedzieć o problemach, bo szpital imienia Babińskiego nie ma rzecznika praw pacjenta.

Pacjenci, którzy leczą się z uzależnienia w Łodzi są bez pomocy. Od dziś strajkują psychologowie i terapeuci ze szpitala imienia Babińskiego. Taka sytuacja będzie do chwili, aż dostaną podwyżki: 26 złotych za godzinę dla specjalisty i 23 złote dla psychologa.

Chorzy stopniowo są wypisywaniu z oddziału, a jedyną szansą na uzyskanie pomocy będzie prywatna wizyta. Nie mają też komu powiedzieć o problemach, bo szpital imienia Babińskiego nie ma rzecznika praw pacjenta.

Tagi: strajk szpital

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: