Osoba niepełnosprawna, której przysługuje taka karta może ją użyczyć właściwie każdemu. Wystarczy włożyć za szybę i można parkować na tzw. kopercie. Teoretycznie osoba, na którą przysługuje taka ulga powinna znajdować się w samochodzie, albo przynajmniej powinniśmy potrafić udowodnić, że wieźliśmy ją np. na rehabilitację:
Jak komentują to osoby rzeczywiście niepełnosprawne? Nasz reporter Maciej Stopczyk wsiadł do samochodu jeżdżącej na wózku inwalidzkim Agaty. Wspólnie próbowali znaleźć miejsce w centrum Wrocławia:
Mandat za parkowanie na kopercie bez uprawnienia to 500 złotych.