RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Prezydent zwołał Radę Gabinetową ws. koronawirusa

Publikacja: Wtorek, 1 września (15:46) Aktualizacja: Wtorek, 1 września (15:00)

Kancelaria Prezydenta poinformowała, że prezydent Andrzej Duda zwołał na piątek Radę Gabinetową. Jej tematem ma być pandemia koronawirusa.

Rada Gabinetowa została zwołana na piątek na godz. 11:00.

Poprzednio Rada Gabinetowa zwołana została w połowie marca - również ws. pandemii. Prezydent i ministrowie omówili przygotowany wówczas przez rząd pakiet pomocowy dla przedsiębiorców i gospodarki w związku z negatywnymi skutkami epidemii koronawirusa.

Radę Gabinetową tworzy Rada Ministrów obradująca pod przewodnictwem prezydenta. 

"Stanowiska przedstawiane w toku Rady Gabinetowej i dokonywane uzgodnienia nie mają charakteru prawnie wiążącego, lecz niosą w sobie istotny walor polityczny" - podkreśla Kancelaria Prezydenta.


Źródło: RMF/PAP
Tagi: koronawirus
Dalsza część artykułu pod materiałem video: