Rada Gabinetowa została zwołana na piątek na godz. 11:00.
Poprzednio Rada Gabinetowa zwołana została w połowie marca - również ws. pandemii. Prezydent i ministrowie omówili przygotowany wówczas przez rząd pakiet pomocowy dla przedsiębiorców i gospodarki w związku z negatywnymi skutkami epidemii koronawirusa.
Radę Gabinetową tworzy Rada Ministrów obradująca pod przewodnictwem prezydenta.
"Stanowiska przedstawiane w toku Rady Gabinetowej i dokonywane uzgodnienia nie mają charakteru prawnie wiążącego, lecz niosą w sobie istotny walor polityczny" - podkreśla Kancelaria Prezydenta.