RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Prezydent podporządkuje się orzeczeniu TK

Publikacja: Piątek, 24 marca (15:51) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Prezydent Lech Kaczyński zapowiedział, że podporządkuje się wczorajszemu orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego ustawy medialnej. Nie krył jednak swoich wątpliwości co do słuszności wyroku.

Ja uważam, że ta ustawa – mówię tu jako profesor prawa, była zgodna z konstytucją, chociaż ja nie byłem entuzjastą rozwiązań dotyczących etyki - powiedział Kaczyński. Jednak to nie prezydent, a Trybunał Konstytucyjny bada zgodność ustaw z konstytucją.

Wczoraj TK uznał, że niekonstytucyjny był sposób powoływania przez głowę państwa przewodniczącej Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Sędziowie zakwestionowali także zapisy dotyczące etyki dziennikarskiej i uprzywilejowania nadawców społecznych.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: