W związku z sytuacją epidemiczną w Polsce na jutro prezydent Andrzej Duda zwołał Radę Gabinetową. Jak poinformował rzecznik prezydenta Błażej Spychalski, posiedzenie odbędzie się w formie zdalnej.
"Prezydent Andrzej Duda zwołał na jutro na godz. 9.30 posiedzenie rady gabinetowej ws sytuacji epidemicznej oraz dalszej strategii działań państwa w walce z Covid-19" - poinformował na Twitterze Spychalski.
Radę Gabinetową tworzy rząd pod przewodnictwem prezydenta. Decyzję o zwołaniu Rady podejmuje wyłącznie prezydent.
Rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz wyjaśnił, że na dzisiejszy tragiczny wynik dotyczący 954 zgonów składa się m.in. zaraportowanie zgonów z okresu świątecznego - od Wielkiego Piątku aż do świątecznego poniedziałku.
Na te 954 dzisiejsze ogłoszone zgony mamy w granicach 100 zgonów z Wielkiego Piątku, mamy w granicach 130 zgonów z Wielkiej Soboty i 130 zgonów z Wielkiej Niedzieli. Jest to więc duża liczba 954, ale ona też w pełni nie obrazuje tej ostatniej doby czy właściwie ostatnich dwóch dni, bo najczęściej to bieżące raportowanie dotyczy 24 do 48 godzin i to jest ten standard - tłumaczył.