Jestem przekonany, że o ile moja osoba miałaby być powodem utrudnionego funkcjonowania PZHL, rezygnacja z pełnionej funkcji jest najlepszym rozwiązaniem - czytamy w dalszej części oświadczenia.
Piotr Hałasik pisze również, że jego rezygnacja "jest także wyrazem protestu przeciwko bezprecedensowemu w ostatnich latach obniżeniu środków finansowych pochodzących z budżetu Państwa na realizację celów statutowych Związku". Jego zdaniem, uniemożliwia to "właściwe przygotowanie reprezentacji narodowych w hokeju na lodzie i szkolenie młodzieży".
Jednak mimo tych trudności życzę nowemu Prezesowi PZHL samych sukcesów sportowych i organizacyjnych - podsumowuje Hałasik.
RMF FM/www.pzhl.org.pl