Pojeździć na nartach można natomiast na Słowacji. W Szczyrbskim Plesie ruszył wczoraj pierwszy wyciąg. W Zakopanem i okolicy trwa jednak intensywne naśnieżanie stoków, więc pewnie za kilka dni i u nas będzie można poszusować.
Na razie po śniegu można pojeździć… samochodem. Na bocznych drogach zalega bowiem jego cienka warstwa. Można również podziwiać prawdziwą zimę w Tatrach. Na Kasprowym Wierchu jest – 13 stopni Celsjusza i 90 centymetrów śniegu. W górach obowiązuje II stopień zagrożenia lawinowego.