RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Pracujący na czarno Polacy złapani w Berlinie

Publikacja: Środa, 10 czerwca (09:56) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Niemieccy celnicy złapali czterdziestu Polaków pracujących na czarno przy budowie lotniska BBI w Berlinie. Podczas kontroli okazało się, że Polacy pracowali przy budowie terminalu jako zbrojarze, choć nie mieli na to pozwolenia.

Celnicy podejrzewają, że przy ich zatrudnieniu posłużono się starym trikiem. Firma postarała się o pozwolenia na pracę dla spawaczy, którzy są w Niemczech najbardziej poszukiwani, po czym zatrudniała Polaków do innych robót. Towarzystwo Lotnicze natychmiast usunęło firmę i robotników z budowy. Wobec pracodawców wszczęte zostanie postępowanie karne.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: Niemcy

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: