Najlepiej zorganizowany w Polsce gang fałszujący karty kredytowe rozbili wielkopolscy policjanci. W ciągu zaledwie dwóch miesięcy przestępcy wyłudzili kilkaset tysięcy złotych. Działali głównie w Poznaniu i okolicy. Dwanaście osób już trafiło do aresztu, ale policja nie wyklucza, że dojdzie do kolejnych zatrzymań.

Na czele gangu stali młodzi informatycy, studenci renomowanych uczelni. Żaden z nich nie miał wcześniej do czynienia z wymiarem sprawiedliwości. Byli mózgami grupy.

Gang składał się z co najmniej trzech podgrup roboczych. Pierwsza kradła dokumenty i karty kredytowe głównie na dworcach PKP. Druga grupa zdobywała dane osobowe na podstawie których zakładała później rachunki bankowe, a zdobywane w ten sposób karty były później przerabiane i wykorzystywane do wyłudzania pieniędzy. Trzecia grupa znajdowała tak zwane słupy, które użyczały twarzy i dokumentów do uzyskiwania kolejnych kart.

Policja szacuje, że od początku kwietnia tego roku grupie udało się wyłudzić około 700-800 tysięcy złotych. Ta kwota może jednak okazać się znacznie większa.

Foto Archiwum RMF

08:20