Powołując się na japońskie władze MAEA poinformowała również, że dawka promieniowania w elektrowni wyniosła 400 milisiwertów na godzinę. Reuters pisze, że jednorazowa dawka 5 tys. milisiwertów może w ciągu miesiąca zabić połowę osób wystawionych na taką radiację.
W uszkodzonej w wyniku piątkowego trzęsienia ziemi elektrowni Fukushima I doszło dziś do wybuchu w reaktorze numer 2 i pożaru w reaktorze numer 4. Japońskie władze potwierdziły też informację o groźnym dla zdrowia promieniowaniu w pobliżu siłowni.