Amerykańscy i brytyjscy agenci poszukują islamskiego ekstremisty, powiązanego z al-Qaedą, terrorystyczną siatką Osamy bin Ladena. Według doniesień, Mas Selamat Kastari - lider skrajnego ugrupowania Jemaah Islamija - planuje porwanie samolotu, a następnie rozbicie go na jednym z lotnisk.

Z danych wywiadowczych wynika, że chodzi o porwanie samolotu amerykańskich, brytyjskich lub singapurskich linii lotniczych i spowodowanie jego katastrofy na jednym z singapurskich lotnisk. Spisek odkryto już cztery miesiące temu, jednak dopiero dziś informacje te ujawnia brytyjska gazeta „The Observer”.

Prasa na Wyspach donosi też, że Portugalczyk, który w 1991 roku próbował zabić byłego afgańskiego króla Mohammeda Zahira Szaha, po raz pierwszy ujawnił, że zamach był przeprowadzony na zlecenie Osamy bin Ladena. Paulo Jose de Almeida Santos przyznał, że przed zamachem w Rzymie, w listopadzie 1991 roku trzykrotnie omawiał plany zamachu bezpośrednio z bin Ladenem. Był to pierwszy wywiad Santosa, który od czasu nieudanego zamachu ukrywa się we wschodniej Afryce.

15:55