Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 619 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce. 2 osoby zmarły. Łącznie od początku epidemii SARS-CoV-2, w naszym kraju zanotowano 52 410 przypadków oraz 1809 zgonów

Resort podał informację o 619 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Zakażenia dotyczą województw: małopolskiego (175), śląskiego (98), wielkopolskiego (64), mazowieckiego (53), pomorskiego (48), podkarpackiego (37), łódzkiego (31), lubuskiego (26), dolnośląskiego (18), lubelskiego (17), kujawsko-pomorskiego (12), zachodniopomorskiego (11), podlaskiego (8), świętokrzyskiego (8), opolskiego (7) i warmińsko-mazurskiego (6).

Ministerstwo w swoim codziennym bilansie odnotowało także śmierć 2 osób. To: 84-latka z Łańcuta i 80-latek z Raciborza.

Od początku trwania epidemii w Polsce zarejestrowano 52 410 zakażeń, a 1809 osób zmarło.

W ciągu minionej doby wyzdrowiało 186 osób. Łącznie od początku epidemii wyzdrowiało już 36 877 osób.

Powiaty "czerwone" i "żółte"

Od dziś w 19 powiatach Polski, w których odnotowywano w ostatnich dniach największą liczbę zakażeń, obowiązują dodatkowe obostrzenia. Powiaty podzielono na dwa rodzaje - czerwone, z większą liczbą zakażeń i żółte - z nieco mniejszą. 

Strefa czerwona obejmie w woj. śląskim powiaty i miasta na prawach powiatu: pszczyński, rybnicki, wodzisławski oraz Rudę Śląską i Rybnik, w woj. wielkopolskim - ostrzeszowski, w woj. małopolskim - nowosądecki i Nowy Sącz oraz w woj. łódzkim powiat wieluński.

Strefa żółta obejmie w woj. śląskim powiaty i miasta na prawach powiatu: cieszyński oraz Jastrzębie-Zdrój i Żory, w woj. podkarpackim - jarosławski, przemyski i Przemyśl, w woj. wielkopolskim - powiat kępiński, w woj. małopolskim - oświęcimski, w woj. świętokrzyskim - pińczowski, a w woj. łódzkim powiat wieruszowski.

strefie czerwonej obowiązuje od dzisiaj m.in. zakaz organizowania kongresów i targów oraz działania sanatoriów, wesołych miasteczek i parków rozrywki. W siłowniach wprowadzono limit osób: jedna na 10 metrów kwadratowych. W kinach na widowni zajętych może być 25 procent miejsc. W kościołach i innych obiektach kultu dopuszczalne jest obłożenie budynku w 50 procentach, a na zewnątrz limit wynosi 150 osób. Liczba osób biorących udział w uroczystościach rodzinnych, w tym w weselach, została ograniczona do 50 (limit ten nie obejmuje obsługi). Wszędzie w przestrzeni publicznej konieczne jest zakrywanie nosa i ust.