RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Południe Polski zmaga się z mrozem

Publikacja: Poniedziałek, 16 stycznia (10:09) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Miejscami prawie 30 stopni mrozu zanotowały dziś w nocy termometry u podnóża Tatr. W tej chwili jest już nieco cieplej – o ile to właściwe słowo; w Nowym Targu minus 19,5 stopnia, a w pobliskim Ludźmierzu – 22.

Wyższa temperatura wysoko w Tatrach; na Kasprowym Wierchu tylko 3 stopnie mrozu, a wszystko dzięki inwersji temperatur - im wyżej, tym cieplej!

W nocy – jak zapowiadają synoptycy – znów czekają nas zmagania z mrozem, i to nie tylko w rejonie podgórskim. Niemal w całym kraju temperatura spadnie poniżej minus 10 stopni, w Świętokrzyskiem nad ranem słupek rtęci może obniżyć się nawet do minus 20 stopni.

Źródło: brak

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: