Resort nie sprecyzował, o jakie konkretnie osoby chodzi. Zaznaczył jednak, że będzie bacznie się przyglądał Białorusinom, występującym o polską wizę.
Po południu do siedziby MSZ wezwano białoruskiego ambasadora w Polsce Pawła Łatuszkę. Chodziło o sprawę polskich dyplomatów, przetrzymywanych na przejściu granicznym w Kuźnicy Białostockiej. Konsul i jego zastępca zostali już wpuszczeni na teren Białorusi.
Z Mińska nadeszła też informacja o wyrokach więzienia dla Polaków, zatrzymanych w czasie protestów opozycji. Były polski ambasador Mariusz Maszkiewicz został skazany na 15 dni aresztu, zaś stażystkę „Gazety Wyborczej”, Weronikę Samolińską, na 10 dni.