RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Polska policja na meczu reprezentacji w Pradze

Publikacja: Czwartek, 8 października (11:10) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Kilkudziesięciu policjantów ze Śląska wyjechało na mecz piłkarskich eliminacji mistrzostw świata Czechy - Polska w Pradze. Wspólnie z naszymi południowymi sąsiadami będą zabezpieczać sobotnie spotkanie.

Policjanci mają przede wszystkim dbać o bezpieczeństwo naszych kibiców, pomagać im w poruszaniu się po Pradze. Będą również patrolować ulice wspólnie z czeskimi funkcjonariuszami. Jak powiedział naszemu reporterowi Piotrowi Glinkowskiemu Krzysztof Kwiatkowski, zastępca katowickiego komendanta policji, do Pragi wyjechali również spottersi, którzy doskonale znają polskie środowisko kibiców i chuliganów. Oni są odpowiedzialni za to, żeby selekcjonować te grupy, monitorować - tłumaczył:

Głównym hasłem naszej policji jest: Takt i tolerancja. Najpierw więc z agresywnym kibicem rozmawiamy, dopiero później go izolujemy.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: