RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Polska podtrzymuje żądania ws. pierwiastka

Autor: Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Godziny przed rozpoczęciem unijnego szczytu, Polska podtrzymuje żądanie wprowadzenia pierwiastkowego systemu liczenia głosów w Radzie Unii Europejskiej. Minister spraw zagranicznych Anna Fotyga mówi o umiarkowanym optymizmie.

Liczymy na możliwość przedyskutowania systemu głosowania w Radzie Unii Europejskiej - powiedziała Fotyga. Minister nazwała naszą propozycję liczenia głosów kompromisem, ale można było odnieść wrażenie, że będzie nim już sama dyskusja o systemie pierwiastkowym na szczycie. Nasza strona analizuje też czeską propozycję – sprawdzamy na ile pokrywa się ona z polskimi interesami.

Minister Fotyga nie zdradziła, czy do Brukseli pojedzie prezydent czy premier. Obydwaj są świetnie przygotowani i obydwaj są równie zdecydowani bronić naszych interesów - powiedziała szefowa polskiego MSZ. Jak dowiedział się reporter RMF FM, w środę wieczorem do wystąpienia w Brukseli przygotowywany był prezydent Lech Kaczyński.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: