RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Polscy koszykarze przegrali z Litwą

Autor: Publikacja: Poniedziałek, 7 sierpnia (07:22) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Reprezentacja Polski koszykarzy przegrała z Litwą 71:99 w meczu o trzecie miejsce turnieju w Madrycie. W sobotę Polacy ulegli Hiszpanom 57:89. W finale drużyna gospodarzy wygrała z Argentyną 79:67.

Wprawdzie początek meczu podopiecznych trenera Andreja Urlepa był obiecujący - głównie dzięki skuteczności Andrzeja Pluty, ale później Polacy tracili kolejne punkty. W drugiej kwarcie Litwini uzyskali kilkupunktowe prowadzenie. Polacy przegrywali walkę pod koszami, a w ataku Pluta mógł liczyć tylko na wsparcie Jeffa Nordgaarda.

Trzecia kwarta to popis trafiającego niemal z każdej pozycji Linasa Kleizy, a spod kosza punktowali Darius Songaila i Paulius Jankunas. Przewaga rywali "biało-czerwonych" rosła z każdą minutą - w 25. było 63:43. Na początku czwartej kwarty Polacy przegrywali 53:82. W końcówce kilka udanych akcji zanotował Krzysztof Roszyk, ale rozmiarów porażki nie udało się Polakom zmniejszyć. Ostatecznie przegrali różnicą 28 pkt - 71:99.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: