Akcja policji w Krakowie przy centrum handlowym na alei Pokoju. Funkcjonariusze zatrzymali 20 osób. To głównie obywatele Rosji pochodzący z Kaukazu.

"Na parkingu M1 w Krakowie widać znaczącą liczbę radiowozów i prawdopodobnie nieoznakowanych radiowozów. Dodatkowo było sporo policjantów i jakiś funkcjonariuszy służby specjalnej" - pisał Słuchacz na Gorącą Linię RMF FM.

Z ustaleń reporterów RMF FM wynika, że w pobliżu centrum Handlowego M1 w Krakowie miało dojść do ustawki obywateli rosyjskich, głównie narodowości czeczeńskiej z krakowskimi pseudokibicami. Jak informuje Onet, chodzi o pseudokibiców Cracovii.

Wśród zatrzymanych dziś przed krakowskim centrum handlowym jest także kilku obywateli Polski. Przy zatrzymanych znaleziono broń, inne niebezpieczne narzędzia, a także narkotyki.

Z Rosjanami mieli oni walczyć o wpływy z nielegalnego handlu - między innymi papierosami. Jak informuje Katarzyna Cisło z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, dzięki porannej akcji policji nie doszło do zaplanowanej ustawki ani strzelaniny przed centrum handlowym.

Teraz funkcjonariusze przeszukują także mieszkania zatrzymanych. Sprawę przejęła prokuratura okręgowa w Krakowie.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.
Opracowanie: