Jak poinformowali śledczy, zatrzymany wyjaśnił, że do zabójstwa doszło w czasie sprzeczki. Obaj mężczyźni byli pod wpływem alkoholu. Sprawca twierdzi, że najpierw okładał ofiarę drewnianym kołkiem, a następnie zadał jej nożem ciosy w głowę. Na koniec ciało 25-latka wrzucił do wody.
Prokuratorzy przyznali, że tak brutalnego zabójstwa od lat nie notowano w tej okolicy.