RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Polak wygrał Memoriał Karola Wojtyły

Publikacja: Poniedziałek, 2 kwietnia (18:33) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Polski kajakarz Paweł Baraszkiewicz wygrał Memoriał Karola Wojtyły na torze w Castel Gandolfo pod Rzymem. Impreza jest hołdem dla zmarłego przed dwoma laty papieża Jana Pawła II, wielkiego miłośnika kajakarstwa.

W wyścigu kajakarzy na 1000 m mistrz świata Marek Twardowski zajął szóste miejsce.

Memoriał Karola Wojtyły powstał z inicjatywy federacji kajakowych Polski i Włoch.

Zawody na olimpijskim torze w Castel Gandolfo, gdzie podczas rzymskich igrzysk medalowe sukcesy odnosili reprezentanci Polski (Daniela Walkowiak oraz Stefan Kapłaniak i Władysław Zieliński), rozpoczęły sezon kajakarski we Włoszech.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: