RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Polak strzela na medal!

Publikacja: Niedziela, 6 sierpnia (06:33) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Łukasz Czapla wywalczył w Zagrzebiu złoty medal mistrzostw świata w strzelaniu do ruchomej tarczy w konkurencji przebiegów mieszanych na 50 metrów. Polak zdobył 395 punktów. To trzeci złoty medal Czapli w tej imprezie. Wcześniej był najlepszy w strzelaniu do ruchomej tarczy na 10 m przebiegi mieszane oraz na 50 m.

Łukasz Czapla ma 23 lata, pochodzi z Krakowa, a od dwóch lat trenuje w Gwardii Zielona Góra.

Dobrze zaprezentowali się w tej konkurencji również juniorzy, którzy w drużynie zdobyli brązowy medal. Wyprzedzili ich jedynie strzelcy z Korei Północnej i Rosji.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: