Dumny napis Szpital Powiatowy właśnie niedawno umieszczono na budynku. Dylemat, czy jeśli jest dwóch zarządców, szpital nie może być jedną całością pozostał. W tej kwestii niestety jest luka prawna. Ustawodawca widocznie nie przewidział, że nastąpi taka symbioza publicznych i niepublicznych ZOZ-ów. Jednak jak mówi starosta Sędziszowa, trudno ten zespół obiektów nazwać inaczej, jak szpitalem.
Dla pacjentów najważniejsza jest jednak pomoc i atmosfera, a jak sami twierdzą, w szpitalu jest ładnie, miło i obsługa względnie dobra. Ładny budynek, trzy oddziały i oczywiście sprzęt to i tak sukces Sędziszowa. Jeszcze parę lat temu wszystkiemu groziła bowiem likwidacja.