RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Pirat drogowy rozbił stację gazociągu

Publikacja: Wtorek, 26 grudnia (09:55) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Policja szuka kierowcy i pasażerów BMW, które zniszczyło w nocy stację gazociągu w Miasteczku Śląskim koło Tarnowskich Gór. Z rozbitej instalacji zaczął się ulatniać gaz. Trzeba było ewakuować mieszkańców okolicznych domów.

Wiadomo, że samochód był niedawno sprowadzony z Niemiec, miał tymczasowe, niemieckie tablice rejestracyjne. Został zabezpieczony jako dowód w prowadzonym śledztwie. Według policji, przyczyną wypadku była nadmierna prędkość.

Kierowca samochodu, prawdopodobnie młody człowiek, stracił panowanie nad kierownicą. Samochód dachował, staranował ogrodzenie stacji i uderzył w naziemną część gazociągu. Awarię już usunięto, ale na miejscu cały czas jest pogotowie gazowe.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: