RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Pilot rozbitej awionetki: Byłem trzeźwy

Publikacja: Poniedziałek, 14 września (18:16) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Pilot awionetki, która w sobotę runęła do Jeziora Uzarzewskiego koło Poznania, twierdzi, że maszyna wodowała, bo siedzenie zablokowało mu stery. Mężczyzna zeznawał w poniedziałek przed Komisją Badania Wypadków Lotniczych.

Po sobotnim wypadku pilota rozbitej awionetki szukano przez dobę. On sam w rozmowie z reporterką RMF FM Agnieszką Bylicą twierdzi, że w tym czasie był w swoim drugim mieszkaniu, w którym nie jest zameldowany. W niedzielę sam zgłosił się na policję. Zapewnia, że podczas pilotowania był trzeźwy.

Nie mam zwyczaju pilotując czy pływając pić alkohol. Wypadki się zdarzają - powiedział naszej reporterce Tadeusz Marcinkowski:

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: