RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Pijany kierowca-recydywista w areszcie

Publikacja: Niedziela, 7 maja (17:08) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

23-letni mieszkaniec Sosnowca, który po raz trzeci został przyłapany na prowadzeniu samochodu po pijanemu, trafił za kratki. Za każdym razem w jego organizmie stwierdzano 2 promile alkoholu.

Tomasz P. trafił w ręce policji trzykrotnie w ciągu trzech tygodni. Policja i prokuratura uznały, że kierowca stwarza bardzo duże zagrożenie dla otoczenia, dlatego też wnioskowały do sądu o jego aresztowanie.

Zaostrzenie sankcji wobec nietrzeźwych kierowców zasugerował w wydanej niedawno instrukcji katowicki prokurator apelacyjny. Przypomniał on, że spowodowanie po pijanemu śmiertelnego wypadku może być traktowane jako zabójstwo.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: