RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Pijani policjanci za kierownicą

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Aż tysiąc pijanych kierowców zatrzymała w sierpniu śląska policja. Wśród nich było także dwóch funkcjonariuszy. Jeden z zatrzymanych policjantów miał aż 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Policjanci wkrótce pożegnają się z mundurem; ich wina jest bowiem bezsporna. W tej chwili trwa tzw. tryb administracyjny; decyzja o zwolnieniu ich z pracy zapadnie w ciągu najbliższych godzin.

Jeden z pijanych policjantów spowodował w stanie nietrzeźwym wypadek; drugi był tak pijany, że nie zdawał sobie sprawy z tego, że został zatrzymany przez swoich kolegów. Teraz trzeźwieje w policyjnej izbie zatrzymań - o jego dalszym losie zdecyduje prokurator i sąd. Obu mężczyzną grożą 3 lata więzienia.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: