RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Pijani członkowie komisji w Kujawsko-Pomorskiem

Publikacja: Niedziela, 20 czerwca (18:22) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Dwóch pijanych członków komisji wyborczych zatrzymała policja w województwie kujawsko-pomorskim. W obu przypadkach funkcjonariuszy powiadomili zaniepokojeni wyborcy, którzy wyczuli w lokalach wyborczych alkohol.

Około południa policjanci z Sępólna Krajeńskiego przyjechali do lokalu w miejscowości Zakrzewek koło Więcborka. Badanie 62-letniego przewodniczącego komisji wykazało około 1,7 prom. alkoholu w wydychanym powietrzu - powiedziała rzeczniczka kujawsko-pomorskiej policji Monika Chlebicz.

Po godzinie 15 funkcjonariusze zatrzymali członka jednej z komisji wyborczych w gminie Sadki koło Nakła nad Notecią. Mężczyzna miał w wydychanym powietrzu niecały promil alkoholu.

Źródło: RMF24-PAP FB
Dalsza część artykułu pod materiałem video: