RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Pierwsze zatrzymania po burdach podczas derbów Śląska

Autor: Publikacja: Wtorek, 2 czerwca (08:57) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Zapchane serwery komendy wojewódzkiej w Katowicach. Zapchane donosami... To efekt publikacji w Internecie zdjęć 24 pseudokibiców, którzy brali udział w burdach podczas lutowych derbów Śląska pomiędzy Górnikiem Zabrze i Ruchem Chorzów. Policjanci zatrzymali już pierwszych dwóch uczestników zamieszek.

Jak powiedział reporterowi RMF FM Piotrowi Glinkowskiemu Janusz Jończyk z biura prasowego śląskiej policji, prawdziwi kibice dzwonią i piszą, podając adresy zamieszkania i miejsca zatrudnienia chuliganów. Zanim jednak do drzwi któregoś z nich zapukają funkcjonariusze, potrzebna jest stuprocentowa pewność, że chodzi o pseudokibica, a nie o niewinną osobę.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: