Pierwsza grupa żołnierzy wróciła z Afganistanu
Publikacja: Niedziela, 26 kwietnia (07:32)
Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)
Grupa około 100 polskich żołnierzy z IV zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego wróciła z Afganistanu do Polski. Amerykański samolot, który przywiózł żołnierzy wylądował dziś rano na lotnisku w Goleniowie w Zachodniopomorskiem.
Żołnierze w Afganistanie spędzili pół roku. IV zmiana polskiego kontyngentu miała za zadanie przejęcie prowincji Ghazni, założenie tam bazy. Żołnierze poza udziałem w akcjach bojowych pomagali między innymi budować szkoły, drogi, zabezpieczali konwoje.
Do połowy maja do kraju ma wrócić cała zmiana ze 1600 stacjonujących w Afganistanie żołnierzy.