RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Pierwsza grupa żołnierzy wróciła z Afganistanu

Publikacja: Niedziela, 26 kwietnia (07:32) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Grupa około 100 polskich żołnierzy z IV zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego wróciła z Afganistanu do Polski. Amerykański samolot, który przywiózł żołnierzy wylądował dziś rano na lotnisku w Goleniowie w Zachodniopomorskiem.

Żołnierze w Afganistanie spędzili pół roku. IV zmiana polskiego kontyngentu miała za zadanie przejęcie prowincji Ghazni, założenie tam bazy. Żołnierze poza udziałem w akcjach bojowych pomagali między innymi budować szkoły, drogi, zabezpieczali konwoje.

Do połowy maja do kraju ma wrócić cała zmiana ze 1600 stacjonujących w Afganistanie żołnierzy.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: