RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Pamuk o swoim honorowym przemówieniu

Publikacja: Niedziela, 15 października (18:50) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

„Esej w starym, dobrym, europejskim stylu” – tak Orhan Pamuk określa swoje przemówienie, które wygłosi po odebraniu literackiej Nagrody Nobla. 10 grudnia turecki pisarz odbierze wyróżnienie z rąk króla Szwecji – Karola XVI Gustawa.

Jak ujawnia niedzielny "Der Spiegel", w przemówieniu prawdopodobnie nie obędzie się bez wątków politycznych. Pisarz ujawnił gazecie, że podziękowanie będzie dla niego okazją, aby "przedstawić poglądy na kilka ważnych spraw". Pamuk już niejednokrotnie naraził się tureckim władzom, m.in. mówiąc o ludobójstwie Ormian przez Turków.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: