RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Operacja "Afganistan" w kwietniu

Autor: Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Polacy rozpoczną działania bojowe w Afganistanie najwcześniej w kwietniu przyszłego roku, a nie w lutym, jak wcześniej planowano - zapowiada "Życie Warszawy".

Wojskowi przygotowujący operację musieli praktycznie od nowa tworzyć plany naszego udziału w tej misji. Pierwsi żołnierze wyjadą do Afganistanu w lutym. Przerzut całego kontyngentu potrwa do kwietnia - stwierdził Piotr Paszkowski, rzecznik MON.

W afgańskiej misji weźmie udział ponad 1200 polskich żołnierzy; w większości są to doświadczeni wojskowi, którzy brali już udział w zagranicznych operacjach polskiej armii. Po raz pierwszy jednak od zakończenia II wojny światowej będzie to misja czysto bojowa.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: