RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

ONZ: Polska w Komisji Budowania Pokoju

Publikacja: Sobota, 13 maja (10:43) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Polska została wyznaczona jako członek komitetu organizacyjnego Komisji Budowania Pokoju ONZ. Znajdzie się wśród 31 krajów, których zadaniem będzie pomoc krajom odbudowującym się po konfliktach zbrojnych.

W skład komisji weszły również m.in.: Angola, Brazylia, Belgia, Gwinea Bissau, Indonezja i Sri Lanka. Sekretarz generalny ONZ Kofi Annan jako zadania komisji wskazuje radzenie i pomaganie władzom lokalnym w sprawach bezpieczeństwa, rozbrojenia, praworządności, instytucji państwa, rozwoju gospodarczego i społecznego.

Komisja jest elementem reformy, jaką przechodzi właśnie ONZ. Ideę jej powołania zaakceptowało w ubiegłym roku Zgromadzenie Ogólne NZ, a także Rada Bezpieczeństwa.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: