RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Okradali konta, zatrzymała ich policja

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Trzech złodziei, okradających konta bankowe zatrzymała policja w Sosnowcu. Jednym z nich był listonosz. Szajka przechwytywała listy, w których były karty płatnicze oraz PIN-y, przesyłane klientom przez niektóre banki.

Karty i PIN-y zabierał właśnie doręczyciel, a jego koledzy wybierali pieniądze z kont. Szajka przechwyciła ponad 30 kart, ale na szczęście nie do wszystkich mieli kody. Dlatego zdołali ukraść tylko 4 tysiące złotych.

Listonosz przyznał się też, że w styczniu wyrzucił do kosza kilkaset świątecznych przesyłek. Osłupiałym policjantom wyjaśnił, że po świętach i Nowym Roku… przestały być aktualne. Dwoje złodziei zostało tymczasowo aresztowanych.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: