Zaplanowane na popołudnie oficjalne treningi i kwalifikacje do indywidualnego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem zostały odwołane. Wszystko z powodu zbyt silnego wiatru, który wieje w rejonie Wielkiej Krokwi.

W stolicy polskich Tatr wieje dziś bardzo porywisty wiatr. To on sprawił, że pierwsza sesja treningowa była opóźniona o ponad 40 minut. W końcu została rozpoczęta, ale po skokach dwóch zawodników podjęto decyzję o jej przerwaniu. Jury miało jeszcze nadzieję na to, że pogoda się poprawi i będzie można przeprowadzić trening. Gdy do tego nie doszło, postanowiono, że treningi odbędą się jutro o 14.30 (przed konkursem drużynowym). Z kolei kwalifikacje do sobotniego konkursu indywidualnego odbędą się dniu zawodów.

Wisła weszła do historii skoków

Dzień przed wyjazdem do Zakopanego elita skoków narciarskich spotkała się w Wiśle, by tam, na skoczni im. Adama Małysza, wziąć udział w historycznym wydarzeniu - pierwszym konkursie PŚ rozgrywanym w tym miejscu. Zawody wygrał Norweg Anders Bardal. Bardzo dobrze wypadli też Polacy - wysokie szóste miejsce zajął Piotr Żyła, a tuż za nim znalazł się Kamil Stoch.