RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Odszkodowania za zarażenie żółtaczką

Publikacja: Wtorek, 19 września (12:40) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Już 25 pacjentów stacji dializ w Ostrowie Wielkopolskim domaga się odszkodowania za zakażenie żółtaczką. 11 wniosków zostało wstępnie zaakceptowanych przez firmę ubezpieczeniową i te osoby dostaną zaliczkę w przeciągu dwóch tygodni.

Pacjenci domagają się na razie od 80 do 150 tysięcy złotych odszkodowania, ale zdaniem ich pełnomocnika, ostateczne kwoty będą dużo wyższe - mogą sięgać nawet 300 tysięcy! Do tej pory potwierdzono, że w stacji dializ zakażono żółtaczką 49 osób.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: