RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Odchudzanie za pieniądze. Zdrowsze niż obżarstwo?

Publikacja: Piątek, 3 lipca (20:29) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Funt za każdego straconego funta wagi. Brytyjska służba zdrowia rozpoczyna pilotażowy program, w którym ochotnicy dostawać będą pieniądze za odchudzanie. W zamian za pozbycie się każdego funta ciała uczestnicy programu otrzymają darmowy kupon do supermarketu o wartości jednego funta szterlinga.

Co więcej, osoby, które osiągną najbardziej znaczące wyniki, będą mogły wziąć udział w sesji fotograficznej z zawodowym fotografem.

To fakt, że wielu Brytyjczyków cierpi na nadwagę. Przeciwnicy pomysłu twierdzą jednak, że odchudzanie za pieniądze może skłonić niektórych uczestników programu do nałogowego poszczenia, co byłoby równie niezdrowe jak obżarstwo.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: