RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Od nowego roku wzrosną czynsze

Publikacja: Poniedziałek, 11 grudnia (18:26) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Od nowego roku czynsze za mieszkania spółdzielcze pójdą w górę. Fiskus wyciągnął rękę po podatki od dochodów spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych. Do tej pory zyski z tytułu lokat czy dzierżawienia powierzchni reklamowej nie były opodatkowane. Od stycznia ulga znika.

Będziemy musieli urealnić czynsze. Na mieszkanie 40-metrowe ten wzrost miesięczny wyniesie nieco ponad 12 złotych - mówi Roman Przedwojski, prezes olsztyńskiej spółdzielni Jaroty.

Dzięki uldze podatkowej, która zniknie od nowego roku, spółdzielnie remontowały budynki, ocieplały elewacje i budowały place zabaw. Teraz tego typu inwestycje trzeba będzie finansować z czynszów lokatorów.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: