Prawo i Sprawiedliwość opublikowało w sieci pierwszy spot promujący Beatę Szydło - kandydatkę tej partii na premiera. Nagranie nosi tytuł "Spotkajmy się w drodze".

Nagranie trwa 53 sekundy i pokazuje ludzi, którzy w różnych sytuacjach rozmawiają ze sobą. Na filmie widzimy rodzinę z dziećmi, młodych ludzi na boisku sportowym, a także pracowników budowlanych, studentów i seniorów. Na końcu pojawia się Beata Szydło z krótkim przesłaniem: "Chcemy usłyszeć co do nas mówicie, żeby dobrze dla was pracować. Dobra zmiana zaczyna się od słuchania. Spotkajmy się w drodze".

Wczoraj szef PiS Jarosław Kaczyński ogłosił na konwencji w Warszawie, że Beata Szydło będzie kandydatem jego partii na szefa rządu. Jest uczciwa, pracowita, rzetelna. Jest młoda, ale jest dojrzała jednocześnie. Ma dwóch dorosłych synów, jest żoną. Mimo ogromnych obciążeń ciągle prowadzi dom. Można o niej powiedzieć, że jest jednocześnie zupełnie niezwykłą, a jednocześnie zwykłą polską kobietą. Jestem głęboko przekonany, że jej wewnętrzna siła, jej uczciwość, jej determinacja, ale także jej ciepło przekona do nas bardzo wielu spośród tych, którzy dziś jeszcze nie są przekonani, że da nam szansę na wielkie zwycięstwo - mówił Kaczyński.

Na konwencji głos zabrała też Beata Szydło. Wiem, że będą mówić - bo już mówią, że będę sterowana z drugiego rzędu. Ale moi drodzy, szkoda czasu na takie bzdury. Powiem krótko: nazywam się Szydło. Beata Szydło. Mam swoje zdanie, mam swoje opinie, potrafię być uparta, o czym wie najlepiej mąż i nie dam sobą na pewno sterować, co nie znaczy, że nie będę słuchać ludzi, słuchać ekspertów, ludzi, którzy mają coś do powiedzenia - zapewniła.

(mn)