Noworodek znaleziony w śmietniku, w kartonowym pudełku
Publikacja: Wtorek, 11 lutego (15:53)
Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)
Zbieracz puszek znalazł noworodka w śmietniku w Polkowicach. Mężczyzna usłyszał płacz dochodzący z kartonu wyrzuconego na śmietnik - poinformował Miłosz Ilkowski z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach.
Dziecko było żywe, owinięte w prześcieradło. Noworodek trafił do szpitala, jego stan lekarze określili jako dobry - powiedział policjant.
Dodał, że policja wyjaśnia okoliczności porzucenia noworodka. Rozpytujemy mieszkańców i sprowadzamy, czy teren był monitorowany - wyjaśnił.
(MKam)