MSWiA nie zdążyło z rozporządzeniem umożliwiającym policji, BOR, CBA, ABW i celnikom rejestrowanie służbowych aut. W efekcie od czterech miesięcy na parkingach stoi kilkadziesiąt nowych pojazdów, których nie można używać - stwierdza "Dziennik Gazeta Prawna".

Nie można nimi wyjechać, gdyż nie mamy jak zarejestrować tych samochodów. Musimy poczekać, aż pojawi się nowe rozporządzenie - mówi funkcjonariusz BOR. Z kolei Krzysztof Hajdas z biura prasowego Komendy Głównej Policji, wylicza, że w przypadku jego służby, problem może dotyczyć pojedynczych aut kupowanych np. przez samorządy.

Resort spraw wewnętrznych i administracji już w 2009 roku wiedział, że 1 maja tego roku traci ważność dotychczasowe rozporządzenie. MSWiA tłumaczy, że przyczyną opóźnień był "skomplikowany proces legislacyjny". Na każdym jego etapie zgłaszano wiele uwag o charakterze merytorycznym - zaznacza rzeczniczka resortu Małgorzata Woźniak. Zapewnia jednak, że w przyszłym tygodniu ostateczny projekt zostanie przedłożony do podpisu szefowi MSWiA.

Prawnicy resortu znów spali. Mieli niemal dwa lata na nowelizację, ale nawet o tym nie wiedzieli - mówi wysoki rangą urzędnik ministerstwa, wytykając, że to nie pierwsza taka wpadka.