RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Nowe ognisko koronawirusa w Mławie. Sanepid szuka uczestników mszy i klientów jednego ze sklepów

Autor: Publikacja: Czwartek, 30 lipca (16:25) Aktualizacja: Czwartek, 30 lipca (16:00)

Nowe ognisko koronawirusa: w Mławie na Mazowszu. Pięć osób zakaziło się po kontakcie z młodą dziewczyną, która najpierw była na dyskotece w Borkowie pod Sierpcem, a później na chrzcinach w Mławie.

Wśród zakażonych są m.in. pracownik szpitala w Mławie i pracownica sklepu w miejscowości Strzegowo. Ponad 70 osób czeka natomiast na wyniki testów.

Miejscowy sanepid prowadzi w sprawie dochodzenie epidemiologiczne.

Apeluje także o zgłaszanie się osób, które 19 lipca uczestniczyły we mszy w kościele Świętej Rodziny w Mławie o godzinie 10:30. Na nabożeństwie obecna była zakażona osoba.

Do mławskiego sanepidu powinny zgłosić się także osoby, które w dniach 20-25 lipca robiły zakupy w sklepie w Strzegowie.

Zgłaszać się można telefonicznie - pod numerami: 23 654 35 73 oraz 23 654 33 36.

Źródło: RMF FM
Dalsza część artykułu pod materiałem video: