RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Nowe ognisko koronawirusa na Dolnym Śląsku. Zakażeni pensjonariusze Domu Seniora w Wojcieszycach

Publikacja: Środa, 29 kwietnia (16:20) Aktualizacja: Środa, 29 kwietnia (16:00)

Koronawirus u kilkudziesięciu pensjonariuszy prywatnego Domu Seniora w Wojcieszycach koło Jeleniej Góry. Zakażenie potwierdzono u 32 osób.

Zakażonych jest 32 spośród 40 pensjonariuszy. Na szczęście wszyscy czują się dobrze i żaden z niech nie wymaga hospitalizacji. 

Zakażenie w prywatnym Domu Seniora potwierdzono wczoraj. Cały dom został poddany kwarantannie, a starostwo skierowało na miejsce środki ochrony osobistej i płyny do dezynfekcji. 

Jak zapewnił starosta jeleniogórski Krzysztof Wiśniewski, sytuacja jest pod kontrolą. 

W całym woj. dolnośląskim odnotowano 1500 przypadków zakażeń koronawirusem. 44 osoby zmarły.

Źródło: RMF FM
Tagi: koronawirus
Dalsza część artykułu pod materiałem video: