RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Nocna eksplozja na krakowskim lodowisku

Publikacja: Sobota, 4 października (06:11) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Krakowskim lodowiskiem przy ulicy Grzegórzeckiej i Metalowców wstrząsnął w nocy wybuch. Najprawdopodobniej eksplodowała butla z gazem w pomieszczeniu technicznym sąsiadującym z lodowiskiem. W wypadku nikt nie ucierpiał.

Eksplozja, do której doszło około godziny 2 w nocy, nie spowodowała pożaru, ale straty – jak wynika ze wstępnych szacunków – będą znaczne. Uszkodzone są ściany obiektu, a w szatni hokeistów wyleciały szyby.

Straż pożarna zabezpieczyła budynek i sprawdza, co mogło być przyczyną wybuchu. Prawdopodobnie rozszczelniła się jedna z butli na propan-butan - wyjaśnia w rozmowie z reporterem RMF FM Maciejem Grzybem dowodzący akcją kapitan Maciej Słodowski:

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: gaz lodowisko
Dalsza część artykułu pod materiałem video: