RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Niemcy nie lubią pieniędzy o dużych nominałach

Publikacja: Piątek, 10 kwietnia (07:36) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Do Bundestagu wpłynęła właśnie petycja o wycofaniu z obiegu banknotu o nominale pięciuset euro. Nie są one przyjmowane w Niemczech ani w supermarketach, ani na stacjach benzynowych, ani na poczcie. Sprzedawcy wolą ich unikać, ponieważ boją się fałszywek.

Dlatego niektórzy uważają, że należy wycofać je z obiegu. Skoro nie można nimi płacić, nie mają żadnej wartości. Petycja trafiła już do Bundestagu, a ten opublikował ją w Internecie. Nawet jednak duża ilość podpisów nie zadecyduje o likwidacji banknotów. Decyzję może podjąć jedynie europejski bank centralny. Ten do zmiany traktatu potrzebuje zgody wszystkich członków Unii.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: Niemcy

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: