Niemcy: Kolejarze wywalczyli podwyżkę
Autor:
Redaktor Poboczem
Publikacja: Poniedziałek, 9 lipca (17:17)
Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)
Niemieckie koleje państwowe Deutsche Bahn porozumiały się ze związkami zawodowymi w sprawie nowej umowy zbiorowej. Kolejarze dostaną od przyszłego roku podwyżkę wysokości 4,5 proc. Przewidziano też jednorazowe świadczenie wysokości 600 euro na pracownika za okres lipiec-grudzień 2007 roku.
Nowa umowa będzie obowiązywać przez 19 miesięcy. Związki zawodowe Transnet i GDBA, reprezentujące 134 tysiące pracowników, potwierdziły osiągnięcie porozumienia.
Natomiast związek zawodowy maszynistów (GDL) żąda dla swych członków odrębnej umowy zbiorowej i grozi kontynuacją strajków ostrzegawczych, paraliżujących komunikację kolejową.